Ogłoszenia 5 sierpnia 2018

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

  1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 18:00, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

 

  1. W sierpniu wielu osób bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. Ze względu uczestnictwo w pieszej pielgrzymce zastępuje mnie  ks. Ryszard. W tygodniu Msze św. tylko o godz. 18:00. Spotkanie pielgrzymów, którzy wyruszą z naszej parafii busem do Częstochowy w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00

 

4.Składam podziękowanie za ofiary na budowę kościoła .

  • indywidualne i składane przelewem na konto parafialne
  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. Proszę na najbliższą sobotę następne osoby z kolejki.

 

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a szczególnie rolników w ich żniwnej pracy.