Ogłoszenia 12 sierpnia 2018

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

  1. Jutro 13 dzień miesiąca, o godz. 17:30 modlitwą różańcową rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie, a o godz. 23:00 wyruszamy z pielgrzymką do Częstochowy.

 

3.W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godz. 8:30, 11:00 i 18:00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 

  1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

4.Składam podziękowanie za ofiary na budowę kościoła .

  • indywidualne i składane przelewem na konto parafialne
  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. Proszę na najbliższą sobotę następne osoby z kolejki.

 

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Są w najbliższych terminach wolne intencje. Zakupując płytę CD w zakrystii możemy wspomóc dzieła misyjne w Kościele. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkich pielgrzymów zdążających do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej.