Ogłoszenia 14 października 2018

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Możliwość wsparcia tego dzieła poprzez ofiary składane do puszek po Mszy św.

 

 1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 10:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

 

 1. W najbliższy poniedziałek 15 października o godz. 18:00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, wcześniej o godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

 

 1. Sołtys Kalinowice podaje do wiadomości, że w najbliższy wtorek  z rana na skrzyżowaniu do szkoły w trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych organizowane jest spotkanie
 2. W czwarte, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia na Mszę św. o godz. 18:00, a wcześniej na różaniec.
 3. W piątek na Mszy św. o godz. 18:00 ks. bp Marian Rojek udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania . Zapraszam na wspólną modlitwę z Pasterzem Diecezji wszystkich, którzy mogą przybyć.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, po następnej niedzieli będą rozprowadzane wypominki.
 5.  W tym tygodniu spotkania:
 • W sobotę o godz. 8:15 dla ministrantów kandydatów, a po Mszy św. wieczornej dla Rady Duszpastersko-Ekonomicznej
 • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 dla najmłodszych dzieci (przedszkole , klasy I-III) konkurs na wykonane z pomocą rodziców różańce
 1. Składam podziękowanie za ofiary na budowę kościoła
 • Składane w kopertach jak i te które wpływają na konto parafialne,
 • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą, oraz za kwiaty. Proszę na najbliższą sobotę osoby z kolejki.

 

 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” oraz na przyszły rok kalendarze KRZ po 6zł. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.