Ogłoszenia 4 listopada 2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego.

 

  1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Sołtys Kalinowic zaprasza o godz. 15:00 na spotkanie przy ognisku i w szkole w Kalinowicach na wspólne świętowanie tej jakże ważnej narodowej uroczystości.  

Jutro w Zamościu uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

 

  1. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. W dni powszednie o godz. 18:00 nieszporami połączonymi ze Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Kary wypominkowe możemy dostarczać każdego dnia przed Mszą św. oraz w kopertach na tacę. Ofiary z wypominek przeznaczamy na pokrycie kosztów zakupu kostki brukowej.

 

  1. Składam podziękowanie za ofiary
  • przekazane przez Radnych z msc. października,  jak również składane przelewem na konto parafialne
  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą, oraz za kwiaty. Proszę na najbliższą sobotę osoby z kolejki.

 

  1.  W tym tygodniu w sobotę o godz. 8:15 spotkania dla ministrantów i kandydatów,

 

  1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” oraz na przyszły rok kalendarze KRZ po 6zł. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej.

 

  1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.