PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:30.

3.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Będą trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. Marian Wyrwa- wikariusz z parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Proszę o zaplanowanie swojego czasu na czas rekolekcji.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 18:00

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

6. W tym tygodniu spotkania:

  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 dla rodziców dzieci klas III i IV

  • Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:00 będzie uroczyste rozpoczęcie przygotowanie kandydatów do bierzmowania.

  • w sobotę o godz. 8:15 dla ministrantów

7. Składam podziękowanie

  • Za ofiary z tacy z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewanie kościoła

  • za ofiary na budowę kościoła, składkowe z msc. lutego i te które wpływają na konto parafialne

  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą, oraz za ofiary na kwiaty. Proszę o przygotowania kościoła na następną niedzielę osoby z kolejki.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodnik Niedziela i miesięcznik Egzorcysta. Zachęcam do nabycia. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.