OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 sierpnia 2019

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 17:30 modlitwą różańcową rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie, a o godz. 22:00 wyruszamy z pielgrzymką do Częstochowy.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego o godz. 8:30, 11:00 i 18:00.. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół, symbolizujących duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

6.Składam podziękowanie za ofiary na budowę kościoła .

  • indywidualne i składane przelewem na konto parafialne

  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. Proszę na najbliższą sobotę następne osoby z kolejki.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Są w najbliższych terminach wolne intencje. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkich pielgrzymów zdążających do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej.