OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 sierpnia 2019

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Adama Malinowskiego. To kolejne ważne wydarzenie z życia naszej Parafii, gdyż ks. Adam jest pierwszym wikariuszem. Ks. Adamowi życzymy obfitych darów w posługiwaniu w naszej Parafii i spełnianiu się w posłudze kapłańskiej. W związku z obecnością ks. Adama od września będzie nowy porządek Mszy św. w niedzielę: g. 8:00, 10:00 (z udziałem dzieci), 12:00 (suma) i po południu o g18:00.

2. W tym czasie dziękujemy za tegoroczne zbiory. W naszej parafii tegoroczne dożynki będą połączone z doroczną uroczystością odpustową i będziemy je obchodzić 8 września. 7 września o godz. 18:00 będzie Msza św. za zmarłych polecanych na kartach wspominkowych, wcześniej o godz. 17:30 modlitwa różańcowa. Wypełnione karty proszę składać na tacę lub do zakrystii. Można je wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować loterię, ciasta, poczęstunek. Mile widziana pomoc i propozycje uatrakcyjnienia naszej uroczystości.

3. W dniach 20-23 sierpnia w Zwierzyńcu „Exodus Młodych”. Zachęcam do udziału młodzież z Parafii. Szczegółowy program na Internecie i tablicy ogłoszeń. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. 24 wyruszy też od Szpitala JPII kolejna pielgrzymka w intencji trzeźwości do Krasnobrodu.

4.Składam podziękowanie za ofiary na budowę kościoła .

  • indywidualne i składane przelewem na konto parafialne

  • za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą i młodym, którzy zawarli wczoraj związek małżeński za kwiaty                                                                                                               5    .W następną niedzielę – 25 sierpnia o godzinie 16.00 zostanie odprawiona Msza święta na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu w intencji bliskich zmarłych                                                                                                                    

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.