OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 września 2019

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. O godz. 14:00 zadzwonią dzwony dla upamiętnienia tego wydarzenia. Przypominam, że od dzisiejszego dnia Mszy św. w niedzielę: g. 8:00, 10:00 (z udziałem dzieci), 12:00 (suma) i po południu o g. 18:00.

2. Dzisiaj też o godz. 15:00 Msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym na Karolówce.

3.. W ramach dziękczynienia za tegoroczne zbiory w dzisiejszą niedzielę w Łapiguzie Dożynki Gminy Zamość. Nasze Parafialne Dożynki połączone z doroczną uroczystością odpustową za tydzień. Główna Msza św. o godz.12:00. Wzorem lat ubiegłych zostały rozprowadzone zaproszenia na uroczystość odpustową. Ofiary z odpustu i składane w zaproszeniach odpustowych przeznaczamy na wykonanie ławek do kościoła.

W ramach odpustu będzie festyn z występem zaproszonych zespołów, atrakcje dla dzieci oraz przygotowany poczęstunek. Fanty do loterii można składać do środy. Za tydzień też na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.

4. Jutro Mszą Świętą o godz. 9:30 rozpoczyna się dla dzieci i młodzieży. nowy rok szkolny i katechetyczny Zapraszam na tą Mszę św. szczególnie nauczycieli, rodziców i uczniów.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W pierwszy Piątek odwiedziny chorych od g.. 9:00. Spowiedź od g. 17:00. W pierwszą sobotę przed odpustem o godz. 18:00 będzie Msza św. za zmarłych polecanych na kartach wspominkowych, wcześniej o godz. 17:30 modlitwa różańcowa, po Mszy św. nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych Karty wspominkowe znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione proszę składać na tacę lub do zakrystii.

6. Przed odpustem w sobotę o godz. 9:00 pierwsze spotkanie z ks. Adamem dla ministrantów. W Katedrze Zamojskiej uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Siewnej w sobotę 7 września.

7.Składam podziękowanie za ofiary:

  • Złożone na tacę na nasze Seminarium Duchowne

  • na budowę kościoła, składkowe, indywidualne i składane przelewem na konto parafialne

  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą i ułożenie kwiatów.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.