OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 września 2019

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej Parafii doroczna uroczystość odpustowa połączona z Dożynkami Parafialnymi. Suma o godz. 12:00. Pozostałe Msze św. o godz. 8:00,10:00 i 18:00. Po uroczystej sumie zapraszam na plac kościelny na występy zespołów, loterię fantową, dla dzieci bezpłatne dmuchane zamki i wypieki naszych pań. Po Mszy św. o godz. 18:00 występ Przemysława Góreckiego na harfie laserowej i fletni pana.

2. W piątek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 17:30 : różaniec fatimski, Msza Święta i po niej procesja wokół kościoła.

3. W nadchodzącą sobotę , 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Uroczystości odpustowe w parafii św. Krzyża w Zamościu za tydzień. Suma o godz. 12:00. Ks. Dziekan zaprasza. W naszym kościele włączymy się w ogólnopolską modlitwę „Pod krzyżem” Zapraszam na g. 20:30. Gromadzimy się na wspólnej modlitwie przy naszym krzyżu misyjnym na placu kościelnym. W sobotę będziemy też przeżywać 72 rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

5. W tym tygodniu spotkania:

  • W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I-III, po Mszy św. spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. i Komunią Rocznicową .

  • O godz. 18:00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania kl. VIII, a po niej spotkanie

  • W sobotę o godz. 9:00 dla ministrantów i kandydatów

6. Składam podziękowanie za ofiary

  • składane w kopertach na konto parafialne z przeznaczeniem na ławki do kościoła

  • za sprzątanie kościoła i całe przygotowanie do uroczystości odpustowej i dożynkowej:

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się tygodnik „Niedziela” i miesięcznika „Egzorcysta”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Zapowiedź II: Maciej Hołowiński i Marzena Turczyn oboje z naszej Parafii