Ogłoszenia 9 lutego 2020

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   9 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych i przyjęciem przez nich sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali w niedzielę za tydzień 16 lutego o godz. 12:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. 

 

  1. Również w środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny i Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszam na to modlitewne spotkanie.

 

  1. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 

  1. W tym tygodniu we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy. Jeszcze można dołączyć do uczestniczących w tych spotkaniach.

 

  1. Bóg zapłać za 
  • ofiary na budowę kościoła przekazywane na konto parafialne oraz indywidualne. Przeznaczamy je  na wykonanie konfesjonałów 
  • przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. W sobotę proszę przedstawicieli następnych rodzin z Jatutowa.  

 

  1. Intencje Mszy św. i ogłoszenia umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest tygodnik „ Niedziela”. Przekazuję wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.