Ogłoszenia 16 lutego 2020

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. W związku z obchodzonym w ostatnim tygodniu Dniem Chorego w dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlić się za chorych z naszej parafii i udzielać sakramentu Namaszczenia chorych. 

 

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Możemy jeszcze włączyć się i skorzystać z tych spotkań. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. 

 

 1. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 

 1. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom. 

 

 1. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 

 1. Bóg zapłać za 
 • ofiary złożone na tacę. Przeznaczamy je na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 • na budowę kościoła przekazywane na konto parafialne oraz indywidualne. Przeznaczamy je  na wykonanie konfesjonałów. Mieszkańcy Jatutowa II złożyli w ramach składki z msc. lutego -570żł. Składki zbierane z tego msc. przeznaczamy na spłacenie wykonanych konfesjonałów. Przy zbiórce jeśli już była złożona ofiara np. na konto proszę poinformować osoby, które będą zbierały te ofiary.  
 • przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. W sobotę proszę przedstawicieli następnych rodzin z Jatutowa.  

 

 1. Za tydzień, po tłustym czwartku, w ostatnią niedzielę karnawału w naszym kościele chcemy zorganizować dla Parafian „Słodką Niedzielę” By podzielić się po Mszy św. Zapraszam chętnych do przyniesienia przed Mszą św. do zakrystii ciasta,  pączki i inne słodkości, a po Mszy św. będą przed kościołem rozdzielane. 

 

 1. Intencje Mszy św. i ogłoszenia umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest tygodnik „ Niedziela”. Przekazuję wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.