Ogłoszenia 23 lutego 2020

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji. Zachęcamy do podejmowania absencji na czas Wielkiego Postu poprzez wpisanie się do naszej parafialnej księgi abstynencji wyłożonej na stoliku. 

 

 1. Bóg zapłać za włączenie się w naszą parafialną inicjatywę „Słodkiej niedzieli”. Przed kościołem możemy poczęstować się przyniesionymi słodyczami.

 

 1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 8:00 i 18:00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, natomiast od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

 

 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17:30, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:30.

 

 1. W niedzielę za tydzień  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 w ramach wystawienia Najświętszego Sakramentu przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i za tych, którzy oddali za nią życie. 

 

 1. Bóg zapłać za 
 • ofiary złożone na tacę budowlaną, przeznaczamy je na spłatę wykonanych konfesjonałów
 • ofiary w ramach zbiórki z msc. lutego, oraz za przekazane na konto 
 • przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. W sobotę proszę przedstawicieli następnych rodzin z Jatutowa.  

 

 1. Proszę zgłaszać chętnych na wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne ks. Kard. Wyszyńskiego na 7 czerwca w celu zarezerwowania potrzebnych biletów wstępu. 

 

 1. Intencje Mszy św. i ogłoszenia umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest tygodnik „ Niedziela”. Przekazuję wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.