Ogłoszenia 1 marca 2020

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym przygotowującym do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona parafialna księga abstynencji. Nasze rekolekcje wielkopostne będą w dniach 15- 17 marca. 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 w ramach wystawienia Najświętszego Sakramentu przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i za tych, którzy oddali za nią życie po zakończeniu II wojny światowej. 

 

  1. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć. 

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17:00. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Po mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Bóg zapłać za 
  • ofiary w ramach zbiórki z msc. lutego, oraz za przekazane na konto przeznaczamy je na spłatę wykonanych konfesjonałów
  • przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą, szczególnie dekorację wielkopostną. W sobotę proszę przedstawicieli następnych rodzin z Jatutowa.  

 

  1. Proszę zgłaszać chętnych na wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne ks. Kard. Wyszyńskiego na 7 czerwca w celu zarezerwowania potrzebnych biletów wstępu. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszam radnych na spotkanie Rady Duszp.-Ekonomicznej.

 

  1. Intencje Mszy św. i ogłoszenia umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „ Niedziela”.