Ogłoszenia 8 marca 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. 

 

  1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi oraz wspieramy ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

  2. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

 

  1. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je ks. Mariusz Skakuj dyrektor Katolickiej SP im. Św. Ojca Pio w Zamościu. W niedzielę porządek niedzielny mszy św.

 

  1. Bóg zapłać za 
  • ofiary w ramach zbiórki z msc. lutego, oraz za przekazane na konto przeznaczamy je na spłatę wykonanych konfesjonałów
  • przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą

 

  1. Proszę zgłaszać chętnych na wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne ks. Kard. Wyszyńskiego na 7 czerwca w celu zarezerwowania potrzebnych biletów wstępu. 

 

  1. Intencje Mszy św. i ogłoszenia umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „ Niedziela” i miesięcznik „Egzorcysta”.