Ogłoszenia 22 marca 2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas  by twać w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy rodzinnej. Droga krzyżowa w kościele w piątek o godz. 17:30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 17:30.

 2. Komunikat ks. Biskupa. Msza św. w tygodniu wg. stałego porządku 7:00 i 18:00. Przypominam jest cały dzień otwarty przedsionek kościoła, zapraszam na osobistą modlitwę. Służymy posługą sakramentalną przed Mszami świętymi i jesteśmy do dyspozycji na wasze wezwanie. Możemy umówić się telefonicznie na spowiedź czy podejść do drzwi domu parafialnego i poprosić o spowiedź. (nowe zasady posługi w kaplicy i przy konfesjonale).

 

 1. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. 

 

 1. W najbliższą środę, 25 marca. uroczystości Zwiastowania Pańskiego Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 8:00 i 18:00, zapisy dzień wcześniej a jak będzie taka potrzeba to dodatkowa o godz. 10:00.. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia. W tym dniu po Mszach św. będą mogły podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. Składam podziękowanie 
 • za ofiary na budowę kościoła wpływające na konto parafialne z przeznaczeniem na porycie kosztów wykonanych głównych drzwi do przedsionka kościoła.
 • za kwiaty przed kościołem (rodzinie Piłatów) 
 • przygotowania kościoła na dzisiejszą niedzielą. 

 

 1. Za tydzień można będzie nabyć palmy na niedzielę Palmową. Złożone ofiary za palm osoby które je wykonały przeznaczają na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku można nabyć przygotowane przez Caritas po 5 zł baranki wielkanocne i paschaliki oraz po 6zł  tygodnik Niedziela. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Pamiętamy w modlitwie, proszą dobrego Boga o oddalenie od nas epidemii i wspierajmy chorych oraz tych, którzy nimi się opiekują.  

 

 1. W sobotę pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Kostka z Jatutowa. Wieczny odpoczynek…