Ogłoszenia 12 kwietnia 2020

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Drogim Parafianom i wszystkim trwającym z nami na modlitwie przez media społecznościowe pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Dzisiaj z zachowaniem wytycznych co do uczestnictwa Msze św. w naszym kościele o godz. Jutro w drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Jest jeszcze możliwość zgłosić się by wziąć na żywo w nich udział.

 

  1. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  2. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień przygotowujemy się do tego święta trwając w nowennie i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. 

 

  1. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Bóg zapłać za 
  • Paniom Halinie Kapłon i Barbarze Siekierda za przygotowanie palm i stroików wielkanocnych – wpłynęło 2 tys. zł
  • Naszemu wikariuszowi – ks. Adamowi, P. Januszowi i jego żonie za  – wykonie ciemnicy, grobu Pańskiego i dekorację kwiatową, za wykonanie przesyłu elektronicznego wraz z kamerą w ostatnich dniach
  • Za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, krzyż św. Zacharego, P. Kościelnemu i P. Organiście za obsługę i pomoc w przygotowaniu liturgii
  • Wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji, przekazane nam życzenia i wszelką życzliwość nam w tym czasie okazywaną
  • Wiesławie i Małgorzacie Szykuła za rozprowadzenie życzeń wielkanocnych, ofiary złożone na konto i w kopertach na prace przy naszej świątyni, oraz ofiary składane na konto z powodu niemożności złożenia ofiar na tacę na utrzymanie parafii

Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

  1. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i dzielmy się tą radosną nowiną ze wszystkimi spotkanymi ludźmi.