Ogłoszenia 19 kwietnia 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 19 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Odpowiadając na wezwanie św. Jana Pawła II w naszej parafii o godz. 15:00 Msza św. o ustanie pandemii korona wirusa oraz nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, po którym udam się z Najświętszym Sakramentem na teren parafii i z auta pobłogosławię wasze domostwa i tych, którzy w tym czasie wyjdą rodzinnie przed dom. Trasa: Wólka Panieńska , Jatutów przy drodze nr. 17, Łabuńki II, Jatutów II, Wólka Panieńska Osiedle Spokojne, Kalinowice część od kościoła w kierunku ul Kresowej i Kalinowice za giełdą i powrót drogą nr 17.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. 

 

  1. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. 

 

  1. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Tego dnia będziemy szczególnie prosić , aby nikomu na świecie nie brakowało chleba i bardzo potrzebny deszcz.

 

  1. Składam podziękowanie 
  • ofiary na budowę kościoła wpływające na konto parafialne i w kopertach z przeznaczeniem na prace przy kościoła. 
  • za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielą, oraz za ofiary na kwiaty. Aktualnie sprzątanie podjęli mieszkańcy Jatutowa I . 
  1. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Od jutra zgodnie z państwowym rozporządzeniem zwiększa się możliwość uczestnictwa we Mszach św. 1 osoba na 15m2. W naszym kościele powierzchnia ok. 600m2, a więc 40 osoby nie licząc tych, którzy będą na zewnątrz, a nagłośniony jest teren wokół kościoła. Zachowajmy bezpieczną odległość i miejmy założone maseczki ochronne. Zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej na youtube i facebooku ( Parafia Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej )