Ogłoszenia 3 maja 2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY     3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

 

  1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. 

 

  1. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. 

 

  1. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w naszym kościele o g. 7:00 i 18:00.

 

  1. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 9:40. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

 

  1. Składam podziękowanie 
  • za ofiary składane na konto i w kopertach z przeznaczeniem na kontynuowanie prace przy ogrodzeniu kościoła 
  • Za przywiezioną ziemię na ogród i pracę przy jej rozplantowaniu oraz pracę przy chodniku 
  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą. Proszę o przygotowania kościoła na następną niedzielę osoby z kolejki. 

 

  1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku można nabyć po 6zł  tygodnik Niedziela.  Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.