Ogłoszenia 10 maja 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. 

 

  1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:30: różaniec, Msza św. i procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Przygotowujemy się do tej rocznicy nowenną, którą rozpoczęliśmy w dniu wczorajszym. Obejmuje ona nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 9:40 i naszą wspólną modlitwę różańcową prowadzoną przed Mszami św. przez Koła Różańcowe oraz modlitwę prowadzoną przez nas kapłanów o godz. 20:30, do której zapraszamy włączając się telefonicznie. 

 

  1. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. 

 

  1. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

  1. Składam podziękowanie 
  • za ofiary składane na konto i w kopertach z przeznaczeniem na kontynuowanie prace przy ogrodzeniu kościoła 
  • za pracę przy płaskorzeźbach Boleści Matki Bożej na balustradzie, a zarazem przepraszam za utrudnienia wynikające z przesuniętych ławek
  • za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielą i ułożenie bukietów kwiatowych. Proszę o przygotowania kościoła na następną niedzielę osoby z kolejki. 

 

  1. Przy wyjściu z kościoła na stoliku można nabyć po 6zł  tygodnik Niedziela oraz miesięcznik Egzorcysta po 12zł.  Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.