Ogłoszenia 17 maja 2020

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
 • Radujemy się też z obrazu św. Jana Pawła II, który został umieszczony w naszym kościele. To dzieło pana Marka Kaszuby i ramy P. Tadeusza Kolai, podobnie obraz Prymasa Wyszyńskiego, ofiara IV Koła Różańcowego z Jatutowa I

 

 1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. 
 2. W  niedzielę za tydzień od g. 17:00 procesja z poświęcenie pól, ogrodów i modlitwa w intencji mieszkańców Kalinowic (  początek procesji przy figurze koło zabudowań państwa Dziubów a o godz. 18:00 w kościele Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców Kalinowic. Kolejne poświęcenia: 31 maja Wólka Panieńska i 07 czerwca Jatutów i Łabuńki II. 

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę w ramach Mszy św. o godz. 18:00 będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego 
 2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 9:40. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej, tym bardziej, że mamy już złagodzone obostrzenia w związku z korona wirusem.

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przed Komunią Rocznicową.
 2. Składam podziękowanie:
 • Za przygotowanie kościoła i wystrój w kwiaty
 • za ofiary składane w kopertach i na konto z przeznaczeniem na prace przy kościele. Za tydzień taca budowlana z przeznaczeniem na ogrodzenie przy kościele. 

 

 1. Na stoliku tygodnik „Niedziela”. Intencje mszy św. są wypisane na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.