Ogłoszenia 12 lipca 2020

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

  1. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

 

  1. Ze względu na niewielką ilość chętnych nie ma wyjazd na uroczystości odpustowe do Tomaszowa Lubelskiego na 16 lipca natomiast jest jeszcze możliwość zapisywania się na  pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w dniu 24 lipca. Zapisy w zakrystii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

 

  1. Składam podziękowanie za ofiary 
    • indywidualne i składane na konto z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wykonanego ogrodzenia przy kościele .

 

  • za sprzątanie kościoła: Barbara i Karolina Siekierda  Renata i Karolina  Niemczuk  oraz Pani Barbarze Siekierda za ułożenie kwiatów 

 

 

Zapowiedzi przedślubne I:

Patryk Weremczuk, kaw. zam. Kalinowice, Parafia tutejsza

Marta Góreczna, panna, zam. Zamość, Parafia Miłosierdzia Bożego

 

  1. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela. Znajduje się na stoiku przy filarze. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Matki Bożej