Ogłoszenia 19 lipca 2020

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

 

  1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. 

 

  1. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. 

 

  1. W sobotę,25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego za tydzień po każdej Mszy św. pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. 

 

  1. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla osób wyjeżdżających  na  pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w dniu 24 lipca. Jest jeszcze możliwość zapisania się na wyjazd  w zakrystii.

 

  1. Składam podziękowanie ks. Adamowi i wszystkim zaangażowanym za zorganizowanie w ostatnim  tygodniu wakacyjnych spotkań dla dzieci. Uczestniczyło ponad 30 uczniów. 

 

  1. Bóg zapłać za ofiary 
  • indywidualne i składane na konto z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wykonanego ogrodzenia przy kościele .
  • za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

 

Zapowiedzi przedślubne II:

Patryk Weremczuk, kaw. zam. Kalinowice, Parafia tutejsza

Marta Góreczna, panna, zam. Zamość, Parafia Miłosierdzia Bożego

 

  1. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela. Znajduje się na stoiku przy filarze. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Matki Bożej